Glukóza


Výsledky hledání na výraz Glukóza
Poslední aktualizace: 2023-01-31


Zyvoxid


Přípravek Zyvoxid obsahuje glukózu a sodík GlukózaJeden ml roztoku přípravku Zyvoxid obsahuje 45,7 mg glukózy (...

Tagy: Zyvoxid, Glukóza

Trinell


Aminofenazon nebo metamizol) - při vrozeném deficitu glukóza-6-fosfát dehydrogenázy - při závažném onemocnění ledvin nebo jater - při jaterní porfyrii (...

Tagy: Trinell, Glukóza

Thomapyrin


Při nedostatku enzymu glukóza-6-fosfátdehydrogenázy,  při Gilbertově syndromu (...

Tagy: Thomapyrin, Glukóza

Tantogrip pomeranČ


Tak jako ostatní léčivé přípravky i přípravek TANTOGRIP nemusí být vhodný pro každého. Neužívejte přípravek TANTOGRIP: - jestliže jste alergický( na paracetamol, fenylefrin hydrochlorid nebo na kteroukoli další složku tohoto přípravku ( uvedenou v bodě 6) jestliže máte závažné srdeční obtíže, - jestliže máte vysoký krevní tlak ( hypertenzi) nebo zvýšenou činnost štítné žlázy, - jestliže užíváte nebo jste v posledních 14 dnech užíval( a) léčivo zvané inhibitor monoaminooxidázy ( IMAO), které se obvykle užívá k léčbě depresí, - jestliže užíváte jiné přípravky určené k odstranění zduření nosní nebo oční sliznice ( sympatomimetika). Upozornění a opatření Neužívejte tento léčivý přípravek s jinými přípravky obsahujícími paracetamol, užití více než 6-8 g paracetamolu za den může poškodit Vaše játra. I když nemáte potíže s játry, může se poškození jater objevit i při nižších dávkách nebo při krátkodobém užívání, pokud požíváte alkohol nebo jiné léčivé přípravky, které mohou být pro játra toxické. Dlouhodobé nadměrné požívání alkoholu výrazně zvyšuje riziko toxicity paracetamolu pro játra. Nejvyšší riziko je u chronických alkoholiků, kteří krátce abstinují ( hodin). Během .....

Tagy: Tantogrip pomeranČ, Glukóza

Tantogrip citrÓn


Tak jako ostatní léčivé přípravky i přípravek TANTOGRIP nemusí být vhodný pro každého. Neužívejte přípravek TANTOGRIP: - jestliže jste alergický( na paracetamol, fenylefrin hydrochlorid nebo na kteroukoli další složku tohoto přípravku ( uvedenou v bodě 6) jestliže máte závažné srdeční obtíže, - jestliže máte vysoký krevní tlak ( hypertenzi) nebo zvýšenou činnost štítné žlázy, - jestliže užíváte nebo jste v posledních 14 dnech užíval( a) léčivo zvané inhibitor monoaminooxidázy ( IMAO), které se obvykle užívá k léčbě depresí, - jestliže užíváte jiné přípravky určené k odstranění zduření nosní nebo oční sliznice ( sympatomimetika). Upozornění a opatřeníNeužívejte tento léčivý přípravek s jinými přípravky obsahujícími paracetamol, užití více než 6-8 g paracetamolu za den může poškodit Vaše játra. I když nemáte potíže s játry, může se poškození jater objevit i při nižších dávkách nebo při krátkodobém užívání, pokud požíváte alkohol nebo jiné léčivé přípravky, které mohou být pro játra toxické. Dlouhodobé nadměrné požívání alkoholu výrazně zvyšuje riziko toxicity paracetamolu pro játra. Nejvyšší riziko je u chronických alkoholiků, kteří krátce abstinují ( hodin). Během .....

Tagy: Tantogrip citrÓn, Glukóza

Talvosilen


Zvláštní opatrnost při užívání přípravku Talvosilen je třeba: - při poruše funkce jater - při onemocnění ledvin - jestliže máte nedostatek enzymu glukóza-6-fosfát-dehydrogenázy - pokud trpíte hemolytickou anemií - u pravidelných konzumentů alkoholu - při závislosti na opiátech - při poruchách vědomí - pokud trpíte chronickou zácpou nebo obstrukcí střev - pokud trpíte těžkým průjmem - jestliže máte žlučové kameny - při nezhoubném zbytnění prostaty Snížení dávek nebo prodloužení intervalu mezi jednotlivými dávkami je nutné při: - snížené funkci jater ( Tak jako ostatní léčivé přípravky i přípravek TANTOGRIP nemusí být vhodný pro každého. Neužívejte přípravek TANTOGRIP: - jestliže jste alergický( na paracetamol, fenylefrin hydrochlorid nebo na kteroukoli další složku tohoto přípravku ( uvedenou v bodě 6) jestliže máte závažné srdeční obtíže, - jestliže máte vysoký krevní tlak ( hypertenzi) nebo zvýšenou činnost štítné žlázy, - jestliže užíváte nebo jste v posledních 14 dnech užíval( a) léčivo zvané inhibitor monoaminooxidázy ( IMAO), které se obvykle užívá k léčbě depresí, - jestliže užíváte jiné přípravky určené k odstranění zduření nosní nebo oční .....

Tagy: Talvosilen, Glukóza

Spasmopan


U pacientů se závislostí na alkoholu může v případě souběžné léčby přípravkem Spasmopan docházet k poškození jater;- užíváte nebo jste v průběhu minulých dvou týdnů užíval(a) léky nazývané inhibitory MAO (léky určené k terapii deprese);- trpíte poruchami vědomí; - trpíte chudokrevností zvanou hemolytická anemie; - máte nedostatek enzymu glukóza-6-fosfát dehydrogenázy; - trpíte zvýšenou citlivostí na kyselinu acetylsalicylovou a/nebo nesteroidní léky proti zánětu a bolesti; - užíváte léky patřící do skupiny benzodiazepinů ( Tak jako ostatní léčivé přípravky i přípravek TANTOGRIP nemusí být vhodný pro každého. Neužívejte přípravek TANTOGRIP: - jestliže jste alergický( na paracetamol, fenylefrin hydrochlorid nebo na kteroukoli další složku tohoto přípravku ( uvedenou v bodě 6) jestliže máte závažné srdeční obtíže, - jestliže máte vysoký krevní tlak ( hypertenzi) nebo zvýšenou činnost štítné žlázy, - jestliže užíváte nebo jste v posledních 14 dnech užíval( a) léčivo zvané inhibitor monoaminooxidázy ( IMAO), které se obvykle užívá k léčbě depresí, - jestliže užíváte jiné přípravky určené k odstranění zduření nosní nebo oční sliznice ( sympatomimetika). .....

Tagy: Spasmopan, Glukóza

Salazopyrin en


Týká-li se Vás některá z níže uvedených skutečností: .. ..- jestliže trpíte onemocněním krve .. .. ..- jestliže trpíte onemocněním jater nebo ledvin .. .. ..- jestliže trpíte závažnou alergií či průduškovým astmatem .. .. ..- jestliže trpíte deficitem glukóza-6-fosfátdehydrogenázy .. zvláště u předčasně narozených novorozenců nebo u novorozenců s deficitem glukóza-6-fosfát dehydrogenázy ( Tak jako ostatní léčivé přípravky i přípravek TANTOGRIP nemusí být vhodný pro každého. Neužívejte přípravek TANTOGRIP: - jestliže jste alergický( na paracetamol, fenylefrin hydrochlorid nebo na kteroukoli další složku tohoto přípravku ( uvedenou v bodě 6) jestliže máte závažné srdeční obtíže, - jestliže máte vysoký krevní tlak ( hypertenzi) nebo zvýšenou činnost štítné žlázy, - jestliže užíváte nebo jste v posledních 14 dnech užíval( a) léčivo zvané inhibitor monoaminooxidázy ( IMAO), které se obvykle užívá k léčbě depresí, - jestliže užíváte jiné přípravky určené k odstranění zduření nosní nebo oční sliznice ( sympatomimetika). Upozornění a opatřeníNeužívejte tento léčivý přípravek s jinými přípravky obsahujícími paracetamol, užití více než 6-8 g .....

Tagy: Salazopyrin en, Glukóza

Rivotril


Ampule v 250 ml) následujících médií: 0,9% chlorid sodný, 0,45% chlorid sodný + 2,5% glukóza, 5% glukóza, 10% glukóza. Nepoužívejte přípravek Rivotril- jestliže jste alergický( na léčivou látku nebo na kteroukoli další složku tohoto přípravku ( uvedenou v bodě 6) anebo na jiné léky ze skupiny benzodiazepinů; - při myasthenia gravis ( nervosvalové onemocnění vedoucí ke svalové slabosti a unavitelnosti) při závažné dechové nedostatečnosti; - jestliže trpíte závažnou jaterní nedostatečností. Upozornění a opatřeníPřed použitím přípravku Rivotril se poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem. Pro používání přípravku Rivotril v těhotenství, u jedinců se závislostí na alkoholu, návykových látkách nebo lécích musí existovat zvlášť závažné důvody. Rovněž pro používání přípravku Rivotril pacienty trpícími poruchami funkce jater nebo ledvin, svalovou slabostí, s poruchou hybnosti a rovnováhy provázené pocity nestability a roztřesenosti nebo dlouhodobými dechovými obtížemi musí existovat závažné důvody. Pacienty s anamnézou deprese a/nebo sebevražedného pokusu bude lékař pečlivě sledovat. U kojenců a malých dětí .....

Tagy: Rivotril, Glukóza

Rapibloc


Bolest v místě vpichu  Zvýšený tlak v plicních cévách  Cukr (glukóza) v moči Není známo ( Nepoužívejte přípravek Rivotril- jestliže jste alergický( na léčivou látku nebo na kteroukoli další složku tohoto přípravku ( uvedenou v bodě 6) anebo na jiné léky ze skupiny benzodiazepinů; - při myasthenia gravis ( nervosvalové onemocnění vedoucí ke svalové slabosti a unavitelnosti) při závažné dechové nedostatečnosti; - jestliže trpíte závažnou jaterní nedostatečností. Upozornění a opatřeníPřed použitím přípravku Rivotril se poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem. Pro používání přípravku Rivotril v těhotenství, u jedinců se závislostí na alkoholu, návykových látkách nebo lécích musí existovat zvlášť závažné důvody. Rovněž pro používání přípravku Rivotril pacienty trpícími poruchami funkce jater nebo ledvin, svalovou slabostí, s poruchou hybnosti a rovnováhy provázené pocity nestability a roztřesenosti nebo dlouhodobými dechovými obtížemi musí existovat závažné důvody. Pacienty s anamnézou deprese a/nebo sebevražedného pokusu bude lékař pečlivě sledovat. U kojenců a malých dětí může přípravek Rivotril způsobit zvýšení produkce slin a .....

Tagy: Rapibloc, Glukóza

Přečtěte si o tématu Glukóza. Abyste mohli snadněji vyhledávat obsah na téma Glukóza, připravili jsme seznam odkazů souvisejících s hledaným výrazem Glukóza. Najdete zde srovnání interakcí, popisy léčiv a další články k tématu Glukóza.

O projektu

Volně dostupný nekomerční projekt za účelem laického srovnání léčiv na úrovni interakcí, vedlejších účinků, stejně jako cen léčiv a jejich a alternativ

Více informací

  • Worldwide Drugs Aggregator projects
  • Email: